ŞEHİT VE ŞAHİT...

28.02.2017 08:37:01
Nevzat YİĞİT

Nevzat YİĞİT

Şubat ayı, şehitler ve şahitler ayı....

Temmuzun sıcaklığına inat ,zemheri soğukluğunu çarpıyordu yüzlere şubat.Yüzlere vuran soğuklar yürekleri ısıtyordu.Tıpkı kardelenler gibi Kara ve soğuğa direnerek baharın gelişini müjdeler gibi..

Her yeni bir güne yeni bir gündem ile uyanıyoruz .Zifiri karanlığın çöktüğü an şafağın sökeceği ana en yakın andır.Ateş çemberinin içinde gül bahçesinde güne uyanan İbrahim gibi.

Refarandumun sıcak gündemi alanları ısıtırken.Şahitler ve şehitler ayını geride bırakıyoruz.Şehitler bahçesinin gülleri..Diriliş , Direniş ve haykırışın Sesleri..

İhvan-ın öncüsü"vazifelerimiz vakitlere sığmayacak kadar çoktur diyen Hasan El -Benna'dan ,Abdulkadir Udeh'e,Şehit tahtında Rabbine gülümseyen Seyyid Kutuptan ırkçılığa savaş açan Afro -Amerikalı sıradışı yaşamıyla Malcom-X'e,Şehadet bir çağrıdır nesillere ve çağlara diyen ve bir cami avlusunda şehit olan Metin Yüksel'den "Gidin İsraillilere söyleyin biz Muhammed (as)ordusuyuz.Geri döndük ve Kudüs yolunda ilerliyoruz" diyen Abbas Musavi'ye ,İsraillere meydanı dar eden İzzettin El Kassamdan Rantisiye,Şapka Devrimine Muhalif olan İskilipli Atıf Hoca'dan,Şeyh Saide, İntifadanın yükselen Sesi Ahmet Yasir'e...,Kafkas kartallarından Çeçenistan'ın Efsanı Komutanlarından şamil Baseyevden, Cevher Dudayevden Zelimhan Yandarbiyev'e,Katil Hafız Esad'ın emriyle Şehadet'e yürüyen Hama ,El Halil ve Humus Halkına kadar bir çok müslüman şubat ayında hakka yürüyerek şehadet mertebesine yürümelerine şahit olduk

Dirilişin ve direnişin sembolleri şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Savunan Adam Rahmetli Erbakan Hocamız 28 Şubat post modern darbenin şahidi oldu.Karanlık güçler el birliğiyle harekete geçip iç ve dış mihraklarıyla birlikte bin yıl sürecek dedikleri darbeyi yaptarak Mİllet'i tanklarla hizaya getirmeye çalıştılar.Milletin tanklara selam durmayacağını çok geçmeden anladılar. Bir çiçekle bahar gelmez diyenlere inat ,her çiçek bir baharla başlar diyen Rahmetli Erbakan hocamızın ektiği tohumlar boy boy fidana ,asırlık çınarlara dönüşüyordu.Hocamızı rahmet ve minnetle anarken milyonlarca kişinin cenazesine iştiraklarına şahitlik ediyorduk.

Evet 19.yılını geride bıraktığımız post modern darbenin yıldönümü..Aynı zamanda Mağdur Erbakan’ın vefatının yıldönümü..Üniversiteler başta olmak üzere sokak dahil öz yurdunda parya olarak görülen başörtüsü kızlarımız şahittiler.Peygamber ocağında namazalarını eda edemeyenler şahit oldular.Gözü yaşlı anneler,oğullarını dört gözle bekleyen babalar şahit oldular.Tarih şahit oluyordu müslümanlara içindeki kini ve nefreti kusmaya çalışanlara,28 şubatçılara,şaronlara medhiyeler dizenlere ve başörtüsü furuattır diyerek çanak tutanlara şahitlik ediyorduk. Rahmetli Erbakan Hocaya da “Sen beceremedin bırak artık diyecek kadar saflarını netleştirenlere ,asker senden daha demokrattır diyenlere,hocam arabayı devirdin sonra bana geldin diyen 28 şubat işbirlikçilerine şahit oluyorduk.Millet

vekili Merve Kavakçı’yı Başörtüsünden dolayı bu kadına haddini bildirin diyen dönemin Başbakanına ,şefkat ve merhamet kollarını açıyor ve şefaatini onun için kullanabileceklerini söylüyorlardı.Bu illegal yapı toplumun hassasiyetlerini bir tarafa bırakarak kendi menfaatlerini her şeyin önünde görüyorlardı.Geldiğimiz gün bunun en açık şahidi değil mi?.

Darbelerle dolu tarihimize yenilerini eklemekten geri durmayanlara şahit oluyorduk . 60 darbesi,71 darbesi,12 eylül darbesi,post moder darbeler ve 28 şubatlar ve dahası gezi,17-25 Aralık ve nihayet 15 Temmuz darbesi... Karanlık güçler yerli işbirlikçilerinin halkı hizaya getirme ve dizayn etme çabalarına şahitlik ediyorduk.Çakı adayın karşısında bir araya gelmiş çatı adayın hezimetine ,çöküşüne şahitlik ediyorduk.Bir zamanlar şapkalarını alıp kaçan sözde liderlere , .E -muhtıralara boyun eğmeyen hükümetlere,eşi başörtülü olduğundan seçilmemesi için 367 garebetine şahit oluyorduk .Ne zamanki milletin ferasatine danışılsa millet en güzel cevabı veriyordu darbe şarlatanlarına ve yardakçılarına.Tankın ,topun milletin direnişi önünde bir hiç olduğuna şahit oluyorduk. Yanlış hesabın Bağdat'tan döneceğine şahitlik ediyorduk.Sahte gözyaşlarıyla pusu kuran feto çetesinin ihanetlerine şahit oluyorduk.Kendisi gibi Kahraman ve aziz milletine sokaklara inin ,meydanlara çıkın diyen koca yürekli Reislere şahit oluyorduk. Nice isimsiz kahramanlara şahit oluyorduk.Şehitler bahçesine Ömer Halisdemirleri,Erol ve Tayyip olçokları,İlhan Varankların şehadetleri şahitlik ediyordu.Fatma bacılara,tankların önüne yatan Metin Doğanlara ,Sabri Ünallara,ve gözünü kırpmadan sokaklara akın eden milyonlarca halk kahramanlarına şahitlik ediyorduk.

Yarınlarımız için bir gül daha dikiyorduk gül bahçelerine ...Ne güzel kul ne güzel ümmet olduklarına şahitlik ediyorduk.Yeni kapı ruhuyla vatanına ,bayrağına ,ezanına ,istikbaline ve istiklaline sahip çıkan milyonlarca kişinin tek ses, tek yürek ,tek bilek olmuş meydanlara şahitlik ediyorduk...

Ey yeni güne doğan güneş tüm umutlarını yüklen ve gel...

Selam ve Dua ile ...........................Nevzat YİĞİT 

Bu yazı toplam 3377 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sincik Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.