AV. MEHMET MİRZA DİNÇER'İN ADAY ADAYLIĞI ADIYAMAN'DA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

26.03.2023 15:43:04
AV. MEHMET MİRZA DİNÇER'İN ADAY ADAYLIĞI ADIYAMAN'DA MEMNUNİYETLE KARŞILANDI
AK Parti Malatya Milletvekili aday adayı olan Av. Mehmet Mirza Dinçer'in adaylığı memleketi Adıyaman'da memnuniyetle karşılandı

AK Parti Malatya Milletvekili aday adayı olan Av. Mehmet Mirza Dinçer'in adaylığı memleketi Adıyaman'da memnuniyetle karşılandı.

Geçtiğimiz hafta Malatya ilinde kalabalık bir grupla Milletvekili Aday Adaylığı müracaatı yapan Rışvan aşiretine mensup Av.Uz.Arb.Mehmet Mirza Dinçer'in bağlı olduğunAşiret mensuplarının genel itibariyle Malatya ve Adıyaman illerinde bulunmaları ve Dinçer'in Vekillik müracaatında ikinci bölge olarak Adıyaman' ı tercih etmesi Adıyaman ilinde büyük bir memnuniyet oluşturdu.

İş ve kariyerindeki başarısı ile özellikle Avukatlık mesleği anlamında ulusal düzeyde tanınmış ve tercih edilen bir Avukat olması kendisine olan ilgiyi artırırken, mütevazi ve çalışkan kişiliği, insanların derdine ortak olması sebebiyle de Adıyaman ilinde de en az Malatya ilinde sevildiği kadar sevilmesine yol açan Dinçer'in kim olduğuna yakından bakalım.

İlk,orta ve lise eğitimini doğup büyüdüğü Malatya ilinde tamamlayan Mehmet Mirza Dinçer, lisans eğitimini 2003-2007 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.

2003-2007 yılları arasında Konya ve Malatya illerinde çeşitli hukuk ofislerinde çalışan Dinçer, 2007-2008 yılları arasında stajını tamamlamış ve 2009 yılında Avukatlık Mesleğini Malatya ilinde icra etmeye başlamıştır.

Hukukçu kimliğinin yanında 2009 yılında aldığı Noterlik Belgesine de sahip olan Mehmet Mirza Dinçer, çeşitli platformlarda ve Malatya Barosunda aktif rol üstlenerek bir çok komisyonda görev almanın yanı sıra 2010-2012 ve 2012-2020 yıllarında iki dönem Malatya Barosu İnsan Hakları Komisyon Başkanlığı görevini başarıyla tamamlamıştır.

Mesleğinin beşinci yılında meslektaşlarının yüksek teveccühüyle aday olduğu Malatya Barosu Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Mirza Dinçer, 2014-2016 döneminde Malatya Barosu Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından yapılan sınavda Türkiyenin en genç ve ilk Arabulucularından olma başarısını elde eden Mehmet Mirza Dinçer, 2018 yılında İş Hukuku alanında Uzman Arabulucu sıfatını almaya hak kazanmıştır.

Malatya Arabulucular Derneğinin 2019-2021 yılları arasında Başkan Yardımcılığını yapan Mehmet Mirza Dinçer, 2021 yılında yapılan Olağan Genel Kurul Kararı ile Malatya Arabulucular Dernek Başkanlığı görevine getirilmiş ve 2023 yılına kadar görevini devam ettirmiştir.

Avukatlık ve Arabulucuk görevleri ile Malatya Barosundaki etkin çalışmalarının yanısıra bir dönem Kaymakam, Vali, Müfettiş,Hakim ve Savcı adaylarına hukuk dersleri veren Mirza Dinçer, Adalet Bakanlığı,Türkiye Barolar Birliği,Malatya Barosu, İnönü Üniversitesi Hukuk ve Tıp ( Adli ) Fakülteleri ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği sayısız söyleşi, seminer ve çalıştaya katılım sağlamış, çeşitli seminer ve panellerde moderatörlüğün yanı sıra konuşmacı olarak da bulunarak hukuk dünyasına katkı sunmuştur.

Malatya İnönü Üniversitesine bağlı ÜNİSEM in yaptığı bir çok eğitim ile birlikte Erzurum Atatürk Üniversitesinde düzenlenen Olay Yeri Adli Tıp seminerinde görev alan Mehmet Mirza Dinçer, Mardin Artuklu Üniversitesinin düzenlemiş olduğu CFCU/ECORYS/GAP Uluslararası Kadın ve STK'ların Güçlendirilmesi Porojesinde Malatya Barosunu temsil etmiştir.

Mesleğindeki azimli çalışmaları ile özellikle Ceza Hukuku alanında isminden söz ettiren Mehmet Mirza Dinçer, büyük oranda Malatya ve Adıyaman ilinde yaşayan Rışvan Aşireti mensuplarından olması ve aldığı eğitim dolayısıyla hayatının her döneminde siyasete ayrıca ilgi duymuştur.

Mensubu olduğu Rışvan Aşireti ile birlikte AK partinin kurulduğu tarihten itibaren fiilen Parti içerisinde yer alan Mirza Dinçer, Avukatlık mesleğini icra etmeye başladığı 2009 yılından günümüze kadar yapılan genel ve yerel tüm seçimlerde gönüllü olarak çalışmıştır. AK Parti ile gönül bağlı olan Mehmet Mirza Dinçer, bu bağlılığını 2014 yılı 1. Döneminde AK Partiye üye olarak resmileştirmiştir.

2014 yılı üyelik tarihinden sonra Parti İl ve ilçe teşkilatı ile Genel Merkez nezdinde yapılan seminer,söyleşi,toplantı ve ziyaretler ile diğer organizasyon, miting ve parti çalışmalarında yer alan Dinçer, AK Parti Malatya İl ve İlçe teşkilatları tarafından yapılan il dışı görevlerde de bulunmuştur.

2018 ve 2019 yıllarında Genel Seçimlerde Yeşilyurt İlçe Seçim kurulu Üyesi ve seçim sonuçlarına itiraza yetkili Avukat, 2019 yılında yenilenen İstanbul seçimlerinde AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı adına itiraza yetkili Avukat olarak görev yapmıştır.

Üstlendiği görevleri icrada başarı gösteren Mehmet Mirza Dinçer, 2019 Yerel Seçimlerde Malatya İli Yeşilyurt İlçesi Ak Parti Belediye Meclis Üyesi seçilerek 2019-2023 yılları arasında Denetim Komisyon Başkanlığı ve 4 dönem Hukuk İhtisas Komisyon Başkanlığı yapmış, Kadın ve Aile Komisyonu,Gençlik ve Spor Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonlarında görevler icra etmiş, aynı zamanda Yeşilyurt Belediye Spor Yönetiminde de görev almıştır.

Aldığı eğitimlerin yanısıra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde ikinci lisans eğitimi ile Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Dinçer, son olarak 2023 yılı Mayıs ayında yapılacak Genel Seçimlerde Yeşilyurt İlçesi Seçim sonuçlarına itiraza yetkili Avukat olarak AK Parti İl Başkanlığı tarafından görevlendirilmiştir.

Çevresinde gayretli çalışmaları ile tanınan Mehmet Mirza Dinçer, içerisinde bulunduğu siyasi hareketin kutlu bir dava hareketi olduğu şiarıyla afetler nedeniye zor zamanlardan geçen Ülkesi ve Memleketine hizmet etmek için 2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçiminde 28.Dönem Ak Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sincik Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.